Nejdřív něco o mně

Narodila jsem se 22. 7. 1968 v Berouně a do života jsem se doslova prosrala. V porodnici jsem dostala úplavici a nechali si mě tam ještě měsíc. 21. srpna si mě jela máma vyzvednout do nemocnice. Po mostě duněly tanky s Rusákama a táta byl na vojenskym cvičení. Nakonec mě ale máma „Na Ptačí skálu“ přeci jen dostala, a už jsem tam zahnízdila.

Už od školky jsem musela paním učitelkám říkat soudružko. A nejvíc jsem milovala soudružku Jiřinku. Na základce se to soudružkama jen hemžilo a já byla nejťastnější pionýrka na škole. Oddílovou vedoucí mi dělala Věra z naší osady Matouškov pod Týřovem. Říkali jsme jí Máma. Běhali jsme po lese, šifrovali, uměli morseovku, jezdili pod stan a bylo to fajn. Jednou za rok jsem se naučila, kdo by Dimitrov a jiní papaláši ze spřátelených socialistických zemí a zaběhla závody „Plamen“ a „Samopal.“ V sedmičce jsem dostala foťák značky „Směna“. Od té doby, co vidim, to vyfotim.

Příjímačky jsem dělala na gympl do Hořovic. A udělala. Za odměnu mě naši vzali do hospody na „Bouchalku“ na řízek a coca-colu. Byla to vyhlášená hospoda tíráků, co nocovali u „Třech sudů,“ které stály na parkovišti před motorestem. Byl to jediný non stop v širokém okolí. Chodili tam kurvy a děly se tam „věci“. Řízek byl tvrdej a ubrus pokapanej. Zkrátka správnej noční podnik. V Hořovicích jsem prožila krásné mládí a potkala kamarády na celý život. O prázdninách po maturitě na Lužnici mi hodil jeden vlasáč spacák z mostu do lodi, pak přisedl, chopil se kormidla, a tak spolu od té doby proplouváme životem. Někdy jsme na mělčině, jindy přijde velká voda. Znáte to…

Galerie Na Ptačí skále

Momentálně u nás „Na Ptačí skále“ v pokoji pro hosty budujeme malou domácí galerii, kde Vás mile ráda pohostím. Je toho k vidění ještě spoustu, co se tady nevešlo.

Tak zavolejte nebo napište. Budu se na Vaši návštěvu těšit 😊

Kontakt:

Lucie Suchá
Na Ptačí skále 540
266 01 Beroun

e.mail: lucie.sucha@centrum.cz
tel: +420 739 623 823

lucie-sucha-o-mne
Lucie-Sucha